Expandujeme!

Clap Design – díky za Vaší přízeň! 

 

Příběh našeho milovaného dítka Clap Design se začal rozvíjet koncem roku 2018, kdy jsme se poprvé objevili na Designbloku, nejvetší mezinárodní přehlídce designu ve střední Evropě.  Byli jsme posedlí myšlenkou originálních a hravých doplňků do domácnosti a měli spoustu nápadů. 

 

Ohlasy byly super. Za což jsme vděčni, protože nás to nakoplo k další práci. 

 

Jádro české značky Clap Design jsme my, dva nadšenci, Lukáš Pejchal a Václav Čajánek. Oba máme blízko ke gastronomii a svět stolování a kuchyňských doplňků nás baví. Clap Design je hodně o vůni dřeva, kvalitě skla a křehkosti porcelánu. Třeba každá sada na espresso či na vařené vajíčko má v  sobě zabudovaný magnet, a díky tomu drží lžička na dřevěném talířku či podstavci v  nečekaných polohách. 

 

Na vzhled produktů nejsme sami. Ne že bychom to nezvládli, ale s renomovaným designérem prof. ak. arch.  Jiřím Pelclem to jde přeci jen o dost líp. Udělal si na nás čas, ale jinak se věnuje návrhům veřejných a soukromých interiérů, architektuře a designu. Pomáhal nám třeba s kávovým a snídaňovým servisem nebo  octoolejkou

DSC_4112 

A je to zkrátka znát. Originalitu, skloubenou s precizním zpracováním a dlouhodobou funkčností, uznávají k naší velké radosti i designéři a architekti. Hodně si vážíme vítězství v prestižní soutěži BIGSEE  Wood Design Award  2020. Jsme součástí výstavy v Muzeu moderního umění v  Paříži. Takže máte důvod tam zajet! A pokud se do Paříže nedostanete, naše výtvory si můžete osahat a vyzkoušet také v  Shop Up Stories v Praze, v Moravské galerii v Brně nebo v GASK v Kutné Hoře. 

 

Precizní zpracování je kapitola sama pro sebe, a důležitá. Využíváme lokální přírodní nebo snadno recyklovatelné materiály a všechno vyrábíme u nás, v  Evropě. Dřevo odebíráme od místního dodavatele a zpracováváme v  rodinné truhlárně. Většinou je to dub, což je kvalitní, tvrdá a odolná dřevina, která hezky stárne. Využitím trvanlivých materiálů navíc přispíváme k  ochraně životního prostředí. O to lepší pocit z toho máme. 

_DSC7264 

Je jasné, že jsme rádi, že vyhráváme soutěže a zdobíme muzea, to všechno je fajn, ale primárně chceme mít produkty v domácnostech. Pokud probudí v  uživatelích hravost a dodají stolování zábavný rozměr, úkol je splněn. Zájemci z  Čech a Slovenska si je můžou koupit v e-shopu již delší dobu. Dlouhodobě ale chceme působit po celé  Evropě a do budoucna i dál

DSC_4258 

V  tuhle chvíli míříme na německý trh. Němci nám jsou blízcí lokalitou i mentalitou a i přes to,  že přicházíme na velký trh s  obrovskou konkurencí, tak věříme, že se budeme líbit i tam. Několika německým velkoobchodním zákazníkům ostatně už dodáváme. 

 

A co nás na tom pořád baví nejvíc? Clap – zvuk klapnutí. Magnet. Hravost. Originalita. Preciznost. Funkčnost. A co jsme z toho namíchali?  Podívejte se třeba sem. 

 

Cube - Stojánek na vajíčko

Miska - SRDCE BÍLÉ

Cruet - olej, ocet, sůl a pepř

Zpět do obchodu