O nás

Clap Design

Od roku 2017 boří Lukáš Pejchal a Václav Čajánek nudu v českých kuchyních a jídelnách. Jejich originální doplňky do kuchyně a stolování s magnety zaujaly nejen návštěvníky prestižní haly číslo 4 na veletrhu Ambiente 2020 ve Frankfurtu.

Tvoří poctivý, lokálně navržený i vyrobený design. Jejich mlýnky, kávové servisy nebo držáky na nože spínají hravost.

 

 Český design do kuchyně 

Stolujte kvalitně. Obklopte se krásnými věcmi. Užívejte si vtipné momenty s magnety. Designové doplňky do kuchyně a stolování přináší Clap Design.

Příběh Clap Design začíná setkáním zakladatelů Lukáše Pejchala a Václava Čajánka. Společně se pustili do vymýšlení kávového servisu a hledali vtipný způsob uchycení lžičky. 

Co tam dát magnet? 

Po průzkumu internetu zjistili, že objevili díru na trhu a vrhli se do světa magnetů a dřeva. Vznikl onen kávový servis, poté držáky na nože, prkénka na krájení a mlýnky na sůl a pepř, které díky magnetům drží u sebe. Právě zvuk klapnutí, který mlýnky vydají, když se k sobě přiloží, inspiroval k názvu značky. 

Potřebujeme porcelán

Lukáš ani Václav se toho nebojí a při hledání nových nápadů na porcelán zamířili se svými produkty rovnou za jedním z nejznámějších designérů v Čechách. Tím je profesor a přední český designér Jiří Pelcl. 

„S pány z Clap Design spolupracuji už tři roky. Zastavili se u mě v ateliéru a chtěli se domluvit na využití mého porcelánu do své kolekce. Dávalo mi to smysl – porcelán vyrobený v české porcelánce, ve spojení s originálním nápadem a designem,“ popisuje začátky spolupráce Jiří Pelcl. 

Kde rostl strom, ze kterého máte podšálek?

S trochou nadsázky vám to může Václav říct. Dřevo je materiálem, který propojuje všechny designové kousky Clap Design. Václavova rodinná truhlárna v Hukvaldech je známá širokému okolí. Už od roku 1930 vyráběli sousedům z celého kraje okna, dveře nebo i schodiště. A dnes vám dělají jejich výrobky radost například u snídaně nebo odpolední kávy. 

„Většina našich produktů je z dubu. To je tradiční dřevina interiérů. Je kvalitní, tvrdá, odolná a hezky stárne. Mohli jsme objednat dřevo za lepší peníze například z Ruska, ale my chceme ze zásady dřevo lokální. Máme vlastního dodavatele, se kterým vybírám konkrétní stromy, které pro nás pokácí. S daným kusem dřeva jsme v kontaktu od chvíle, kdy stojí ještě v lese, přes zpracování až po stojánek na vajíčko,“ říká Václav. 

DSC_4297

U magnetů a dřeva nekončíme

Svůj přístup k designu a stolování chtějí Lukáš s Václavem posunout i do jiných materiálů. Na řadě je kov nebo beton. Chtějí lidem v jejich kuchyních a jídelnách dělat radost a narušit denní rutinu. „Oba s Václavem pocházíme z prostředí gastronomie. Svět stolování a kuchyňských doplňků nás baví. To je spolu s originalitou a touhou po inovací duší Clap Designu,“ dodává Lukáš. 

Foto: Vojtěch Veškrna

 

Zpět do obchodu