7 tipů na české designové dárky, které nadchnou nejen na Vánoce

Hledáte designový dárek, který je krásný, funkční, lokální a potěšíte s ním i ty náročnější? Ukážeme vám, co v podhůří Beskyd tvoříme my. Design nemusí být jen dekorace, ze které utíráte prach. Z krásných designových věcí sice oči přechází, zároveň můžou být ale funkční, praktické a hravé. Inspirujte se naším výběrem dárků a potěšte (nejen na Vánoce) své nejmilejší.

1. Stojánek na vajíčko

Stojánek na vajíčko je jeden z nejoblíbenějších produktů na našem e-shopu. A asi tušíme proč – minimalistický design, hravá funkce magnetů a kvalitní dubové dřevo. Tahle silná trojkombinace baví všechny.

 

Lžička díky magnetům drží tam, kde má. A to v různých polohách. Fakt. Potěší každého, kdo nemá rád nudu při stolování. Zkrátka – stojánek na vajíčko do každé rodiny! A můžete ho mít ve třech dřevěných variantách:

2. Mlýnky na sůl a pepř

Naše mlýnky na sůl a pepř:

  • mají minimalistický válcový tvar,
  • vyrábíme z dubu,
  • jsou praktické – díky magnetům si je snadno zcvaknete a podáte jednou rukou,
  • mají zabudovaný kvalitní kovový mechanismus, kterému fakt věříme – máte na něj celoživotní záruku,
  • obsahují šroubek na spodní straně, pomocí kterého regulujete hrubost mletí.

Věřte nám, že tenhle dárek neskončí po vaření schovaný ve skříni, ale stane se ozdobou kuchyňské linky i stolu.

3. Držák na nože

Minimalistický držák na nože vypadá skvěle na bílé zdi, tapetě, obkladech nebo třeba na stěrce. Přemýšlíte, komu by udělal radost? Podle nás potěší třeba mladý pár, který si zrovna zařizuje bydlení, ale vlastně kohokoliv, kdo touží ve svojí kuchyni po stylu, minimalismu a praktičnosti.

Silné magnety drží nože bezpečně na místě, nože se tak vzájemně nedotýkají čepelí a neztupí se. Do balení přidáváme oboustrannou pásku a 4 hmoždinky se šrouby, aby si obdarovaný mohl vybrat, jakým způsobem držák připevní na zeď.

Pokud vybíráte dárek někomu s prostornou kuchyní, pořiďte držák na nože ve velké verzi. Vejde se na něj 6 a více nožů.

Pro menší kuchyně se hodí držák na nože v menší verzi. Pojme přibližně 5 nožů.

4. Prkénka

Prkénko nemusíte kupovat druhým jen proto, aby si nakrájeli suroviny na večeři, jsou také skvělým servírovacím pomocníkem. Jen si to představte – zimní podvečer, oblíbená svíčka, oblíbený člověk, dobré víno, sýry, uzeniny, sushi. Naservírujete na prkénko vše, co máte rádi, přiklapnete nůž na magnetické čelo a večer může začít.

Teď byste to prkénko nejradši pořídili i sobě, že? Klidně můžete. Určitě s ním ale uděláte radost také každému, kdo si potrpí na hezkém stolování a v kuchyni chce bytelného pomocníka.

Naše prkénka:

  • jsou z masivního dubového dřeva,
  • vyrábíme je ručně, abychom vyladili každý detail,
  • stojí, leží a silné magnety drží nůž na místě,
  • hodí se na krájení i servírování.

5. Kávové servisy

Najít si chvilku pro sebe v těchto uspěchaných dnech je někdy nadlidský úkol. Když ale darujete kávový servis, darujete vlastně i kus odpočinku. Není přece nad to se chvilku zastavit u dobré kávy nebo čaje. Dopřejte to svým blízkým.

Můžete vybírat hned z několika různých servisů. Určitě nezklamete naší minimalistickou klasikou – kávovým servisem Circle Porcelain, který máme v různých velikostech.


Podívejte se i na hrnek Loves me. Má částečně průsvitné dno s různými ornamenty. Po vypití oblíbeného nápoje jakoby člověk koukal do oken katedrály. Je i skvělým „razítkem“, třeba na domácí sušenky.

6. Smetáček s lopatkou

Smetáček s lopatkou jako dárek? Proč ne, když je vyrobený z kvalitních materiálů, hezky vypadá a zároveň funguje, jak má. Tuhle novinku jsme dali dohromady s designéry Hermann&Coufal.

Syntetické štětiny jsme zavrhli, rychle se zmačkají, roztřepí a potom špatně zametají. Vybrali jsme raději přírodní kokosové vlákno. Tenhle pomocník zamete smetí, a zároveň ozdobí zeď. Přesně tak jsme ho navrhli. 

Jo a – samochvále moc nefandíme, ale tohle vám zmínit musíme. Na Designbloku 2022 jsme s ním vyhráli kategorii Bytové doplňky a neskutečně nás to těší.

7. Tip na dárek, když si nevíte rady

Nevíte, jaký designový kousek je ten pravý, nebo zkrátka jen potřebujete dárek na poslední chvíli? Pořiďte elektronický voucher, který vám obratem pošleme na e-mail. Vytisknete ho doma a máte vyřešeno za pár minut.

Zpět do obchodu